НАЙ-НОВИ
Кулагин хвърли бомба за най-добрата...
Водещата тема в светските среди е слухът, че Моника –...
Пугачова с имот за €500 хил. във...
Примата на съветската и руската естрада Алла Пугачова и...
Съдът отхвърли иска на БНР срещу Музикаутор
02.07.2017 09:26 | Видян 1644 пъти
Софийски градски съд (СГС) прекрати като неоснователно производството срещу сдружението за колективно управление на авторски права Музикаутор, образувано по жалба на БНР. Това стана ясно, след като Апелативен съд София излезе с определение от 20 юни, с което окончателно потвърждава изводите на СГС.
Разноските по делото следва да бъдат платени от БНР, а актът на съда е окончателен и не подлежи на обжалване.
Междувременно Комисията за защита на конкуренцията постанови, че организацията се е възползвала с господстващото си положение по време на преговорите с БНР.
От Музикаутор обясняват обаче, че това не представлява решение за извършено нарушение на Закона за защита на конкуренцията. Сдружението ще представи своите възражения в 30-дневен срок, които ще бъдат изслушани на заседание на КЗК.
Източник и снимка: Monitor.bg
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !

