НАЙ-НОВИ
Димитър Бербатов представи анализ за...
Димитър Бербатов участва в закрита среща в Министерски...
Уилям Абади в Банско – мистериозна...
Уилям Абади беше забелязан в зимния курорт Банско,...
Израелци създадоха канабис, който не дрогира
07.06.2012 18:00 | Видян 1763 пъти
Израелски учени създадоха растение канабис, което изглежда досущ като обикновеното, има същия вкус и миризма, но с него хората не могат да се дрогират, съобщи в. "Дейли мейл".
При новото растение липсва още един страничен ефект на наркотика. То не увеличава внезапно апетита. Запазва се обаче обезболяващото му действие, както и облекчаването на някои психични заболявания.
За целта специалистите на компанията "Тикун Олам" са премахнали съставката тетрахидроканабинол и са увеличили съставката канабидиол, на която се дължат медицинските достойнства на растението.
Много от пациентите, получили за проба новото растение, обаче са помислили, че са им дали плацебо заради липсата на дрогиращия ефект, посочва БТА.
svejo.net
facebook.com
свързани новини
Край на силния канабис в Холандия
Нова мода по балконите – домашен канабис
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
