Шеф Виктор Ангелов даде втори шанс на талантливата...

Божинов с хеттрик срещу Мофра

отпечатай новината

10.08.2011 16:00 | Видян 5535 пъти

Валери Божинов загатна за първи път възможностите си пред Спортинг Лисабон, след като заби и трети гола при победата над Мофра с 3:0.

Нападателят, който в последните месеци е пренебрегван от Лотар Матеус за националния отбор, се възстановява от травма в кръста. По-рано от Спортинг разкриха, че българинът няма да играе до края на август.

Това обаче не попречи на треньора Домингош Пасиенсиа да го пусне срещу тима на Мафра в контрола, играна при закрити врати на базата на лъвовете вчера. Валери се развихрил с три гола за 20 минути през второто полувреме.

Спортинг Лисабон започва новия португалски шампионат с мач срещу Олянензе в събота от 22,15 часа българско време, като целта пред тима е спечелване на първа титла от 2002 година насам.

Етикети: , , , ,