Мария Илиева свали 40 килограма –...

Мария Илиева разкри, че след раждането на дъщеря си...

Лора Караджова стана майка за трети...

Певицата Лора Караджова посрещна третото си дете –...

Отиде си Ричард Груев

отпечатай новината

16.06.2011 12:00 | Видян 2714 пъти

Отиде си Ричард Груев

Големият телевизионен спортен журналист Ричард Груев почина на 64 години след кратко боледуване.

През уикенда той пристигнал в Русе за състезание по рали. В събота се почувствал зле в хотелската си стая и бил приет в местната болница. Онзи ден Съюзът на българските автомобилисти обяви, че има нужда от спешно преливане на кръв на Ричард Груев. Миналата нощ обаче той получил инсулт.

Ричард Груев, който е доведен син на художника Дечко Узунов, се превърна в емблема на моторните спортове в тв журналистиката с тънкия си хумор, познания и авторитетен тембър.      Той даде старта на Формула 1 по БНТ със състезанието за Голямата награда на Унгария през 1986-а и дълги години с неговия глас свързвахме състезанията на най-бързите в света.

Ричард Груев е завършил българска филология в Софийския университет. В периода 1968-77 г. е автомобилен състезател, но след тежка катастрофа слага край на кариерата си. След това става коментатор на моторни спортове в БНТ, където остава до 1999 г. После се мести в телевизия Ринг. Работеше като пресаташе на Асоциацията на българските автомобилисти (АБА).

автор: СЛАВА

Етикети: , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !