Имотната империя на Доли Партън: от...

Доли Партън оставя след себе си не само впечатляващо...

Селин Дион се завърна публично и...

Селин Дион направи първата си голяма публична поява от...

Продават къщата на Кръстника

отпечатай новината

10.12.2010 18:00 | Видян 6600 пъти

Продават къщата на Кръстника

Къщата, където е сниман един от най-великите американски филми Кръстникът, е обявена за продан. Собственикът й, който преди 40 години е дал съгласието си жилището да се превърне в дом на мафиотския бос Дон Корлеоне, днес я дава едва за 2,9 млн. долара. Легендарната сграда се намира на Стейтън Айлънд в Ню Йорк и разполага с 8 спални и 4 бани.

Филмът започва именно с кадър от тази къща, където могъщият кръстник на мафията жени дъщеря си. Между четирите стени е произнесена и култовата му фраза: „Ще му направя предложение, на което няма да може да откаже.“

Лентата на Франсис Форд Копола печели три награди Оскър, едната от които е за Марлон Брандо. Образът на Дон Корлеоне остава в историята на киното, като едно от най-разтърсващите превъплъщения. Редом с него се снима и младият тогава Ал Пачино.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !