НАЙ-НОВИ
Фаворитите Ивайло и Мартин излизат в...
Двамата големи съперници и фаворити за победата в...
Документалният сериал Ружа Игнатова:...
На 22 май (четвъртък) ексклузивно за българския ефир bTV...
Диолинда - повече от Фадо
13.05.2010 14:00 | Видян 2906 пъти

Най-популярната група в Португалия - „Диолинда” ще зарадва любителите на португалската музика у нас на 11 юни в зала „България”. Концертът се прави с подкрепата на посолството на Португалия и е първият от поредицата на фестивала „Meet the word”, организиран от „БГ Саунд Стейдж” за трета поредна година.
„Диолинда” е нов музикален феномен, който превзема Европа като буря. Само преди седмица престижното музикално списание “Songlines” я удостои с наградата за най-добра изгряваща група. Тя представя традицонното фадо с елегантност, чувство за хумор и проникновение. Наричат я още свежото лице на фадото.
Още първият албум на „Диолинда” е с рекордни продажби и платинен статус. В края на април излезе и новият албум „Dois selos e um carimbo”. Освен с прекрасното си звучене песните се отличават с поетични текстове, разказващи истории за обикновени хора, за истинска любов и интересни случки.


свързани новини
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !