НАЙ-НОВИ
Кулагин хвърли бомба за най-добрата...
Водещата тема в светските среди е слухът, че Моника –...
Пугачова с имот за €500 хил. във...
Примата на съветската и руската естрада Алла Пугачова и...
Пласидо Доминго пристигна в София заедно със сина си Алваро – „Опералия“ отново на българска сцена
24.10.2025 12:05 | Видян 114 пъти
Легендарният оперен маестро Пласидо Доминго отново е в България – този път в компанията на сина си Алваро Доминго. Двамата пристигнаха в София заради международния конкурс „Опералия“, сочен като „олимпиадата на операта“, който тази година се провежда именно у нас.
„Феноменално е, че съм тук в София. Прекрасно е да се върна отново в България, и то само след няколко месеца. „Опералия“ е била в различни столици на културата, но тук е особено силна традицията. През годините съм пял с велики имена като Райна Кабаиванска, Гена Димитрова, Анна Томова-Синтова, Орлин Анастасов, Николай Гяуров“, сподели Доминго на официалната пресконференция.
Синът му, Алваро Доминго – вицепрезидент на конкурса – подчерта силната връзка с България и отдаде специална чест на Соня Йончева, която е домакин на събитието тази година, след като самата тя преди години печели „Опералия“.
„Много сме щастливи, че организираме „Опералия“ тук – на място с толкова дълбока оперна традиция. А и заради Соня – тя изгради блестяща световна кариера, а сега се завръща като домакин“, каза Алваро. Той разкри, че догодина конкурсът най-вероятно ще се проведе в Шанхай.
Пласидо Доминго не спести признателността си към младите таланти: „Всяка година тук се явяват велики гласове. Финалът ще бъде забележителен.“
Соня Йончева от своя страна благодари на маестрото: „Той не само е емблема на операта вече над 60 години, но и създаде нещо, което отваря врати на нови поколения.“
София отново се превръща в сцена от световна класа – и то под одобрителния поглед на една истинска легенда.
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !

