Почина холивудският актьор Майкъл Медсън

На 67 години от инфаркт е починал американският актьор...

Чарлийз Терон сподели за еднократна...

Чарлийз Терон разкри подробности за личния си живот и...

Диого Жота от Ливърпул загина в катастрофа на 28 години

отпечатай новината

03.07.2025 14:13 | Видян 162 пъти

Диого Жота от Ливърпул загина в катастрофа на 28 години

Футболният свят осъмна в траур след ужасяващата новина, че нападателят на Ливърпул и португалския национален отбор Диого Жота е загинал тази сутрин при тежка катастрофа в Испания.

Инцидентът е станал на километър 65 от магистрала A-52, близо до Паласиос де Санабрия в провинция Самора, съобщава испанското издание „Марка“. 28-годишният футболист е пътувал със своя брат Андре, когато автомобилът им е излязъл от пътя и се е запалил. Пожарът бързо е обхванал и близката растителност, превръщайки произшествието в истински ад.

Диого Жота, който бе част от Ливърпул от 2020 г. насам, оставя след себе си впечатляваща кариера. Преди да облече червената фланелка, той игра за Пасош де Ферейра, Атлетико Мадрид, Порто и Уулвърхемптън. За националния отбор на Португалия записа 49 мача и отбеляза 14 гола.

Към момента от Ливърпул и Португалската футболна федерация все още няма официално потвърждение за трагичната вест. Феновете и футболната общност са потресени от загубата на талантливия нападател, който напусна този свят твърде млад.

автор: СЛАВА

Етикети: , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !