Ozempic може да повиши риска от „тих“...

Популярният медикамент за отслабване Ozempic може да...

Игор от Анора ще играе основателя на...

Юра Борисов, актьорът изиграл ролята на Игор в оскаровия...

Поне 20 мандата губи ППДБ в новия парламент

отпечатай новината

15.04.2024 13:40 | Видян 1280 пъти

Поне 20 мандата губи ППДБ в новия парламент

От 20 до 30 мандата спрямо сегашните ще изгуби коалицията ППДБ след изборите за нов парламент, показват първите данни от предстоящите да излязат след 20 април социологически проучвания. Резултатът на сглобката от 6 партии ще бъде максимум 15%, но по-възможните варианти са и по-ниски.

Това може да остави ППДБ на трето или дори на четвърто място, тъй като разликата с процентите на ДПС и Възраждане е далеч под рамките на статистическата грешка. БСП засега е бетонираната на петата позиция, но при продължаващ тренд на нарастване за подкрепата на ИТН е възможно партията на Слави да оспори мястото на сектата на Нинова.

Досега публикуваните сондажи бяха за периода преди избухването на скандалите с провалената ротация и контрабандата, които обаче се отчитат в новите проучвания на общественото мнение.

автор: СЛАВА

Етикети: , , , , ,
Добави в: Svejo.net svejo.net Facebook facebook.com

Няма коментари към тази новина !