НАЙ-НОВИ
Шест допълнителни концерта на Селин...
Шест допълнителни концерта бяха обявени за завръщането...
Вдовицата на Хю Хефнър, Кристъл...
Преди дни 39-годишната Кристъл Харис се омъжи за Джеймс...
Съвършен разказ за любовта от Катарина фон Бредов
16.10.2020 15:18 | Видян 703 пъти
За магията на докосването до любимия. И за неугасващото пламъче надежда в сърцето на всеки безнадежно влюбен, че може би, навярно, дано любовта му не е напълно обречена..." Катрин и Фрида – най-добрите приятелки в гимназията, верни и неразделни. Но в класа влиза нов ученик – Адам.
Погледът му с цвят на буреносно небе предизвиква трус в душата и на двете. Фрида – красива, от заможно семейство, умна, веднага признава влечението си. И сигурна, че Адам ще е неин, пристъпва без колебание към „свалянето“ му. Невзрачната Катрин не смее и да мисли, че може да е конкуренция пред приятелката си – няма момче, което да я предпочете, след като е видяло Фрида. А и не би искала за нищо на света да развали приятелството си.
Но не така мисли Адам, или по-точно не така чувства нещата... Още един роман за любовта? И да, и не. В ръцете на изключителна писателка като Катарина фон Бредов, носителка на наградата „Астрид Линдгрен“ и на Националната награда на Германия, всеки материал се превръща в литературно събитие. Може ли да пишеш за млади хора, без да пишеш за любов?
Естествено, че не, но покрай тази основна тема изникват още куп въпроси, определящи живота на днешния млад човек. И книгата е избрана от Младежкото жури за книга на годината на Швеция.
svejo.net
facebook.com
свързани новини
Джаферович – момчето на живота, което си сви тайна бърлога
Десет български спектакъла на ACT Фестивал
Децата на Другата България показва за първи път сина на Виктор Пасков
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
