НАЙ-НОВИ
Имотната империя на Доли Партън: от...
Доли Партън оставя след себе си не само впечатляващо...
Селин Дион се завърна публично и...
Селин Дион направи първата си голяма публична поява от...
Led Zeppelin спечелиха делото за плагиатство на Stairway to Heaven
07.10.2020 16:36 | Видян 909 пъти
След шестгодишна съдебна битка, Върховния съд на САЩ отказа да разгледа случая. Калифорнийците обжалваха предишни решения на съда, но те вече стават окончателни.
През месец март апелативният съд в Сан Франциско потвърди първоинстационното решение на съда в Лос Анджелис от 2016 г., според което Stairway to Heaven не е изкопирала Taurus - композицията на непопулярната американска сайкъделик банда от 60-те години на миналия век.
Навремето съдиите прецениха, че Робърт Плант и Джими Пейдж действително са имали достъп до песента Taurus. Но тъжителите, които претендираха за обезщетение от 3 до 13 милиона долара, не можаха да докажат, че интродукцията на Stairway to Heaven е била идентична с тази от тяхната творба.
Снимка: DW
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
