НАЙ-НОВИ
Монопол за Титаните от Терзиев при...
Незаконен монопол в полза на единия от играчите на...
Бруклин и семейство Бекъм -...
Семейният конфликт в семейство Бекъм ескалира, след като...
Анонс с 2 награди във Венеция
12.09.2018 14:19 | Видян 754 пъти
Филмът Анонс, взе две от големите награди на кино фестивала във Венеция. Режисьорът Махмут Фазил Коскун получи произведение на изкуството, създадено от Академията по изящни изкуства във Венеция.
Наградата, организирана от кутурната асоциация Teatro delMediterraneio, е спонсорирана от Националната федерация на италианската преса и от Националния съюз на италианските хроникьори.
„Това е голямо признание за нас и филма. Предстоят ни още фестивали, ще видим дали ще се приема така добре навсякъде“, споделя Борислав Чучков, продуцент от българска страна. Анонс е подкрепен и от Националния филмов център.
За филма:
Анонс е комедия, която разкава за група войници, които на 22 май 1963-а година се обединяват, за да превземат сградата на Националното радио в Истанбул с идеята да обявят държавен преврат. Но докато стигнат до радиостанцията те се сблъскват с личности и събития, които разкриват непредвидими житейски ситуации.
Към края на нощта, героите са „победени от радиостанцията“. Цивилният живот, в който са въвлечени през въпросната нощ, неговото богатството и сложност, ги смазва с невидима и непреодолима мощ. Това е третият пълнометражен филм на режисьора Махмут Фазил Коскун след успешните Wrong Rosary (2009) и Yozgat Blues (2013).
svejo.net
facebook.com
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай

Няма коментари към тази новина !
